Германска фирма гигант бара работници

20180906202242.jpg

Германската фирма гигант UPS бара работници за вечерна смена, за утовар, истовар и сортирање на пакети, при што плаќаат по 12.72 евра за час.

Работното време е од 16.30 до 17 часот, односно 2-3 часа.

По шест месеци за работен час ќе се зголеми сумата за 12.92 евра.

По 12 месеци работникот за работен час ќе зема по 13.99  евра.

Потребно е кандидатот да има најмалку 18 години, да го знае германскиот јазик, да биде одговорен, и подготвен за физичка работа.

Детали за огласот овде.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail