Global Lingua Net: Преведувач

global-lingua-net.png

Студио за преведување ГЛОБАЛ ЛИНГУА НЕТ ДООЕЛ СКОПЈЕ бара Дипломиран преведувач по францски и англиски јазик (со задолжително одлично познавање на двата јазика).

Можат да конкурираат и одлични студенти од двете катедри или кандидати што се пред крај на студии.

Секое познавање на дополнителен јазик е добредојдено.

Работно место: Преведувач и Проект менаџер (со редовна плата и платени придонеси).

Предвидено е тестирање на кандидатите.

Пратете CV на : info@global-lingua.net

Последен рок на пријавување : 30 јануари 2017, 12 часот.

Телефон за контакт: 02 3222 646

Е-ПОШТА: info@global-lingua.net

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail