Го исекла доматат и го забележала ова во него: Дали е чудо на природата, ГМО или нешто трето? (ФОТО)

aaaaaaaaaaaa.jpg

Го исекла доматат и го забележала ова во него: Дали е чудо на природата, ГМО или нешто трето? (ФОТО)

Оваа необична фотографија е споделена на социјалните мрежи, а една корисничка на Фејсбук искоментирала дека иста ситуација имала со пиперка …

Неопходната состојка на секоја салата и многу други јадења е секако доматот, кој многу граѓани го јадат во големи количини. Дури и во текот на пандемијата, продавачите наоѓале начин како да стигнат до купувачите.

На пример, без разлика на коронавирусот, кога не може да излезе на пазар и да продава на тезга, Милка Станојчиќ од Клењ на своите постојани муштерии им нуди домат по пат на телефон. И сите се задоволни.

Меѓутоа, купувачите кои што не купуваат домати од проверени луѓе, кажуваат дека се помалку е застапен вистински, домашен домат од бавча, каков што помнеле од детството.

Една фотографија од необичен домат стана виртуелен хит на друштвените мрежи, а била објавена и на Фејсбук страницата „Добра земја“. Имено на нејзе се гледа како од еден домат никнувал друг домат.

По објавата на Катарина може се најдат различни коментари како на пример дека се работи за ГМО домат, дека премногу отстојал или пак бил изложен на влага. Една корисничка на Фејсбук напишала дека во пиперка пронашла мала пиперка, иако е домашна и никогаш не купувала семе.

За што се работи овде, што мислите вие ?

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail