1_16a084da7f7.2244623_170894828_16a084da7f7_large.jpg

Фејсбук потврди дека ќе го смени името на двете апликации кои се сметаат за едни од најпопуларните на светот, Инстаграм и ВацАп, пишува Techradar.

Инстаграм ќе биде познат под називот Instagram from Facebook, а WhatsApp ќе се вика WhatsApp from Facebook.

За ребрендирањето на двете апликации октрива порталот The Information. Причината поради која ќе се менуваат имињата, како што пренесува порталот е да се знае дека двете се дел од Фејсбук.

Промените се последица на правилата кои се однесуваат на деловното работење на компанијата.

извор: Курир.мк

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail