Град за живот од соништата, има добар стандард и е покрај море

20170419114528.jpg

Кострена е општина која најбрзо се развива во Хрватска.

Најважните гранки се врзани за нафтата и бродоградбата, а ова место е омилено за капење за жителите на Ријека, но исто така е атрактивна локација за живот.

Иако цените за недвижен имот се за 20% повисоки од Ријека, сепак во Кострена има се повеќе млади брачни парови.

На листата за во градинка чекаат многу деца, затоа што немаат капацитет да ги примат сите.

Луѓето за живот бираат средини каде има работа или климата е таква да може да се почне со бизнис.

Во градот има 323 претприемачи, но нивниот број постојано расте.

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail