Градови каде се заработува над 100 илјади долари а не се живее богато

grad.jpg

Платата од 100.000 долари звучи како сума со која можете многу да си дозволите, но тоа зависи каде живеете. 

MagnifyMoney неодамна објави кои се десетте градови во кои семејство не може да живее убаво, дури и со заработка која е со шест цифри.  Во овие градови е скапо да се живее. 

10.Минеаполис

9. Ворчестер

8. Њујорк

7. Окснард

6. Хонолулу

5. Бриџепорт

4. Бостон

3. Сан Франциско

2. Вашингтон

1. Сан Хозе

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail