Иако имаат милиони, сепак овие ѕвезди одлучија да живеат скромно

pol-1.jpg

Медиумите често пренесуваат приказни за новите луксузни бенефити на знаменитостите. Куќи, автомобили, јахти и дури острови се само дел од нив. Постојат меѓутоа и ѕвезди кои избираат да водат обичен живот, иако поседуваат милиони долари.

„The Richest“ ни презентира некои од нив.

Ерик Клептон

Според многумина Клептон е еден од најголемите музичари на сегашноста . Тој, сепак, не дозволил славата да му удри во глава и да троши без потреба на луксуз. Единствен исклучок е неговата колекција од уметнички дела.

Џенифер Лоренс

Добитничката на “Оскар” е позната по исклучително приземјеното однесување. Таа се уште живее во својот стан во Лос Анџелес, кој си го купила кога станала позната. Сама пазарува и пере, за разлика од други ѕвезди нема цел тим вработени.

Тоби Мегваер

Актерот од “Спајдермен” израснал во семејство кое имало финансиски тешкотии. Затоа денес се однесува многу мудро кон своето богатство. Вели дека сака да е осигуран до животно и да снима филмови, затоа што му се допаѓа, а не затоа што има потреба од пари. Освен куќа, Тоби речиси не си дозволил други луксузи.

Леонардо ди Каприо

celeber.ru

Состојбата на Лео е огромна, а тој вози “Тојота Приус”. И долго време тоа бил единствениот автомобил кој го поседувал. Освен тоа актерот се стреми да води редовен начин на живот и да ги ограничува трошоците.

Сара Џесика Паркер

Можеби си претставивте дека таа е како легендарната хероина Кери од “Сексот и градот” – преполни со дизајнерска облека и чевли. Всушност Сара Џесика не паѓа многу на овие работи, па дури и ги облекувала децата во облека од втора употреба.

Сер Пол Макартни

Десетици статии можат да се напишаат за неверојатната кариера на музичарот и композитор. Макартни е милијардер, но не се интересира многу за своето богатство. За разлика од други личности, избрал да испрати деца во државни, а не во скапи приватни училишта и универзитети. А ако вечерате со него и очекувате дека тој ќе ја плати сметката, грешите. Тој смета дека таа секогаш треба да се дели подеднакво.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail