Иако размислуваме и дејствуваме слободно, ние сме споени заедно…

nikola-tesla.jpg

Иако размислуваме и дејствуваме слободно, ние сме споени заедно, како ѕвездите на небото, кои се неразделни. Овие врски не може да се видат, но ние може да ги почувствуваме.

https://studenti.mk/konkursi-2018-2019/

– Никола Тесла –

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail
Top