Има работа за 10.000 сезонци – бараат и странци

crna-gora.jpg

Во Црна Гора оваа година ќе вработат 10.000 сезонци, а квотата за странци е 18.190.

Се бараат келнери, готвачи, пица мајстори, месари, пекари, собарки, хигиеничарки, и луѓе за помошни работи.

Но, освен работно искуство се бараат и дополнителни знаења.

Потребата за сезонци осцилира, така што највеќе луѓе бараат во предсезона.

Тоа не значи дека во сезона нема потреба, но бројот на работници зависи од обемот на работа.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail