Имате лебарки дома? – Еве како да се спасите

lebarka.jpg
Лебарките се навистина голем проблем и за жал често се појавуваат во многу домаќинства. Еднаш кога ќе влезат во домот, потоа е многу тешко да се отстранат.
Со помош на краставица ќе можете да се ослободите од лебарките. Се што треба да направите е да ја исечете краставицата на тркалца и на секој агол од домот да ставите по неколку парчиња.
Мирисот од краставицата ќе ги избрка лебарките и ќе го спречи растот на штетните микроорганизми.
Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail