Информација за летно работно време на УАКС

time_clock-1.jpg

Почитувани,

Ве информираме дека во периодот од 10 јули 2017 година до 4 август 2017 година, ќе се применува летно работно време на Универзитетот Американ Колеџ Скопје.

Универзитетот ќе биде отворен од понеделник до петок, со работно време од 08:00 до 16:00 часот.

Саботите ќе бидат неработни денови во горенаведениот период.

Со почит,

Универзитет Американ Колеџ Скопје

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail