kopjeinteraktivna-mapa.jpg

Застрашувачка интерактивна мапа покажува што може да се случи ако во градот во кој што живеете падне нуклеарна бомба.

Мапата покажува колку зрачење и колку загаденот ќе направи доколку навистина падне нуклеарна бомба.

Преку оваа мапа може да проверите за градот во кој е наоѓате или за било кое друго место.

Мапата проверете ја ТУКА.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail