Интернационална работна пракса во Германија

workandtrvel-germany1.jpg

СТУДЕНТСКА РАБОТА ВО ГЕРМАНИЈА ЗА ЛЕТО 2017

БЕСПЛАТНО ПРИЈАВУВАЊЕ

КОУЗОН студентски сервис – Македонија во соработка со Државниот завод за вработување на Република Германија Ви нуди ексклузивна можност да бидете дел од интернационална работна пракса во Германски компании во летните месеци од 2017 година.( Ferienbeschäftigung 2017)

Коузон е единствена лиценцирана агенција во Македонија за спроведување на оваа програма. (Mazedonische Partnerstelle der Bundesagentur für Arbeit für mazedonische Studierende)

Пријавувањето за учество во програмата е БЕСПЛАТНО и ќе трае до 27 Јануари 2017.

За оваа извонредн програма ( можност ) можат да се пријатавт сите редовни студенти од Универзитетите во Македонија , кои имаат познавање на Германскиот јазик на конверзациско ниво.

Работите понуди се доделуваат директно од Германскиот Завод за вработување.

Во спектарот на понуди постојат најразлични работни позиции во повеќе дејности.

Бројот на учесници е ограничен, така што сите Вие кои би биле заинтересирани испратите е-маил со Ваше CV на германски јазик на [email protected]

Работната пракса во Германија може да Ви обезбеди многу привилегии во идната професионална кариера.

Доколку имате желба за работа и пред се сакате да го усовршите познавањето на германскиот јазик, Ве уверуваме дека ова е ИДЕАЛНА ПРИЛИКА ЗА ВАС.

За сите можни прашања контактирајте преку е-маил на [email protected] или слободно посетете некоја од канцелариите на КОУЗОН ширум Македонија

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail