Интернет ѕвезда – Момчето кое има само 11 години, а веќе е студент

momce-1.jpg

Нема ништо страшно во тоа да не бидете екстремно надарени за учење. Некои луѓе едноставно се поамбициозни и поинтелигентни од другите.

Но, што ако најинтелигентниот студент на часот со вас е 11-годишно момче? Дали тогаш ќе се чувствувате глупаво?

momce1

Барем така се почувствувале студентите од Универзитет Толедо во Охајо кога покрај нив, на студентските клупи седнал и Даниел Лиу кој има само 11 години – дете гениј.

momce2

„Ова дете има 11 и е на мојот час по органска хемија“ – напишала 19-годишната Цигден Кајахоглу која на Твитер споделила фотографија од најмладиот студент.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail