ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И БИДЕТЕ СТИПЕНДИСТ НА ЕВН МАКЕДОНИЈА

ISKORISTETE-JA-MOZNOSTA-I-BIDETE-STIPENDIST-NA-EVN-MAKEDONIJA.jpg

ПОВИК ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ СТИПЕНДИИ ОД ПРОГРАМАТА ЛОСТ

Во рамките на соработката помеѓу Универзитетот „Св. Климент Охридски“ – Битола која се реализира преку Центарот за Кариера, Алумни и Доживотно
учење со ЕВН Македонија, се отвора повик за доделување на стипендија за студентите од електротехничкиот отсек при Технички факултет-Битола, во
насока  на професионално усовршување на млади.
Потребните материјали можете да ги најдете на следните линкови:

Извор: УКЛО

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail