Избран најдобриот женски автомобил

volvo-1-640x360.jpg

Новинари од 27 земји го избраа најдобриот женски автомобил на светот, а тоа е Волво Икс-це 40. Од 396 возила произведени 2018 година, шесте финалисти беа: Бе-ем-ве Икс 2, Јагуар Е-Пејс, Јагуар И-Пејс, Пежо 508, Порше Кајен и Волвото.

Меѓународното жири го сочинувале 33 новинарки. Претходно, Волво Икс-це 40 беше прогласен и за најдобар европски автомобил на годината.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail