Изгорениците се најголем проблем во летото – помогнете си со евтино решение

17120-opekotine-hgytfy6tfyf76.jpg

Доаѓа лето, почнуваат горештините и летните одмори и секако проблемот со кожата и изгорениците.

Кајсијата е едно од омилените овошја во летниот период. Се јаде свежа, со неа се прават сокови, чаеви или компоти, но како и да ја внесувате во организмот, таа е извор на здравје и енергија.

Дел од придобивките од кајсијата се ублажувањето на иритации на кожата, особено оние од сонце. Поради ова, кајсијата е особено корисна за летниот период и горештините.

Таа е супер средство за борба против изгореници, кожни болести и секакви иритации.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail