Изложба и концерт на УГД

Izlozba-i-koncert-na-UGD.jpg

Изложба и концерт на УГД

Ликовната академија, студиската програма Архитектура и дизајн во рамките на Технолошко-техничкиот факултет и Музичката академија ја одржаа својата традиционална годишна изложба и концерт.

Изложбата и концертот беа посетени масовно од страна на голем број млади луѓе и уметници од Штип.

Деканката на Ликовната академија Катерина Деспот ги поздрави присутните и истакна дека ова е исклучително значајно за студентите на уметничките академии, како и за студентите на студиската програма Архитектура и дизајн.

Изложбата и концертот се одржаа во Уметничката галерија „Безистен“ во Штип.

Извор: UGD Life

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail