Изложба на акварели „Играта на водата“

pokana_za_izlozba.jpg

Во петок, 17 февруари, со почеток во 20 часот, во Музејот на Град Скопје ќе биде отворена самостојна изложба „Играта на водата“ на Блашка Ми Ева…

Ова е петто самостојно изложување на уметницата, под наслов „Играта на водата“.

Блашка Ми Ева претставува цртежи во акварел техника и лавиран туш.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail