Изложба на значки од најмалиот етномузеј во село Џепчиште

muzej.jpg

Во Музејот на македонската борба денеска ќе биде отворена изложба на значки (фалеристика) во организација на Најмалиот етномузеј од село Џепчиште, Тетовско.

На седумдесетина грба ќе бидат презентирани околу 10.000 значки и триесетина бронзени плакети.

Посетителите ќе можат да ја разгледаат изложбата до 19 мај.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail