Измислиле заштитна маска од која очилата не се замаглуваат (видео)

Izmislile-zashtitna-maska-od-koja-ochilata-ne-se-zamagluvaat-video.jpg

Измислиле заштитна маска од која очилата не се замаглуваат (видео)

Секој што носи очила знае колку е незгодно кога ќе се замаглат, а во денешно време на болест и пандемија ова се случува почесто од кога било. Ставањето заштитна маска на лицето многу резултира со замаглување на очилата

На YouTube се појавија неколку видеа кои покажуваат како да се направи маска од ткаенина од која нема да се заматуваат очилата. Тајната е во специјално прилагодениот додаток за носот кој го пренасочува воздухот што го издишуваме од очилата.

Погледнете:

Извор: vistina.com.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail