Ја чистите прашината постојано и ја има повторно? Еве зошто се случува тоа

Ja-chistite-prashinata-postojano-i-ja-ima-povtorno-Eve-zoshto-se-sluchuva-toa.jpg

Ја чистите прашината постојано и ја има повторно? Еве зошто се случува тоа

Можете да направите сè како што треба, но понекогаш вашата околина може да влијае на тоа, на пример, ако живеете во близина на поголеми патишта. Но, обрнете внимание на перниците и прашината на ѕидовите.

Колку и да бришете, секогаш имате чувство дека повторно се создава прашина во вашиот дом. Но, не грижете се, со помош на овие 9 совети помалку прашина ќе се собере во вашиот дом.

1. Чувајте ги прозорците затворени

2. Перете ги редовно перниците

3. Често бришете ги подовите и вакуумирајте

4. Протресете ги теписите

5. Никогаш не ги занемарувајте завесите и ролетните

6. Користете подлога

7. Воведете правило „нема чевли во куќата“

8. Инвестирајте во прочистувач на воздухот

9. Не заборавајте на таванот

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail