Ја фатиле најдолгата змија: Долга 8 метри и тешка 250 кг! (ВИДЕО)

giant-python-pulau-pinang-data-72153.jpg

Во Малезија фатена е најдолгата змија на светот. Верувале или не, ова чудовиште е долго повеќе од 8 метри и тежи околу 250 килограми.

За жал, овој ѕвер угинал во заробеништво само три дена откако е фатен.

Се работи за најдолгата змија некогаш уловена. Погледнете го видеото…

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail