Јана Бурческа претставена на евровизиската публика со видео снимено во Скопје

burcevska.jpg

Јана Бурческа со ведра насмевка и течен англиски јазик ѝ се претстави на евровизиската публика.

Официјалното видео за македонската претставничка беше снимено во Скопје. Во него, Јана зборува за себе и песната „Dance Along“ со која ќе настапи во Киев.

Потсетете се на „Dance Alone“:

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail