vod.jpg

Јапонците практикуваат да пијат  вода веднаш по  будењето. Докажано е дека многу болести се јавуваат поради недостаток на вода во организмот.

  • Кога ќе се разбудите наутро, пред да ги измиете забите, испијте 4 чаши млака вода од 160 мл.
  • По 45 минути можете да јадете.
  • Во рок од 2 часа по појадокот, ручекот и вечерата, не пијте вода и не јадете ништо.
  • Препорачаната количина вода која човек треба да ја пие во текот на денот е 30мл на килограм тежина.

Јапонските лекари ја признале оваа терапија и велат дека е успешна во лечење на многу хронични и тешки заболувања.

Со 100% сигурност помагаат при спречување на следните болести, како и олеснување на болките што ги предизвикуваат: главоболка, болки во телото, срцеви олести, артритис, епилепсија, дебелина, запек, астма, туберколоза, менингитис, бубрежни болести, проблеми со бешиката, гастритис, дијареја, хемороиди, очни болести и друго.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail