JavaSkop 2017

screen_shot_2017-03-06_at_2.31.29_pm.png

На 11-ти март (сабота) со почеток во 08.30 часот, во Cineplexx, Скопје ќе се одржи настанот JavaSkop 2017. Меѓу говорниците на настанот ќе биде и Томче Делев, асистент на ФИНКИ, со презентација на тема “Test easy and prosper with Spock Framework”.

Повеќе детали за настанот и за предавачите може да погледнете на следниот линк или на официјалниот настан на Facebook. Се покануваат сите заинтересирани да присуствуваат на настанот.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail