slik-2.png

Министерството за економија објави јавен повик за избор на најдобри бизнис-идеи за туризам креирани од студенти на факултетите за туризам. Во рамки на јавниот повик Министерството објавува и упатство за пишување на бизнис-идеја за туризам. Деталите за јавниот повик може да се погледнат на следниот линк.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail