ЈСП: Од денес повторно важат бесплатните годишни студентски билети

jsp.jpg

ЈСП Скопје информираме дека од денес, вторник продолжуваат да важат бесплатните годишни студентски билети за користење на јавниот превоз.

И натаму, нема да важат бесплатните средношколски билети и бесплатниот превоз за возрасни лица.

За сите измени, корисниците на посочениот тип билети ќе бидат навремено известени.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail