Како да го зајакнете имунитетот на природен начин?

Kako-da-go-zajaknete-imunitetot-na-priroden-nachin.jpg

Како да го зајакнете имунитетот на природен начин?

Имунолошкиот систем на човекот е сочинет од различни сегменти и е задолжен да се бори против микробите и бактериите на кои секојдневно сме изложени. Во овој период треба особено да внимаваме и да се грижиме за нашето здравје.

Добриот имунолошки систем се одржува со здрави навики како што се квалитетна исхрана, добар сон. Во новото видео на YouTube каналот Fit Father Project – Fitness For Busy Father, д-р Ентони Балдузи детално ви објаснува како да го зајакнете имунитетот на природен начин.

Погледнете го видеото.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail