Како да ставите повеќе фотографии во едно Instagram Story?

instagram-stori.jpg

Конечно може да ставате повеќе фотографии во едно Story на Instagram. Оваа опција порано беше достапна преку посебна апликација, layout, но сега е дел од Instagram Story.

Имате на располагање неколку опции за уредување од две до шест фотографии, без разлика дали сте ги снимиле и ги имате во camera roll или сте ги зачувале како фајлови. Може и да ги комбинирате.

Тимот на Howfinity подготви видео со инструкции како да ја совладате новата опција за подобро корисничко искуство со апликацијата.

ри

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail