Како екипата на „Медена земја“ реагираше на номинацијата за Оскар?

kgn-img-492393.jpg

Информацијата дека македонскиот документарец „Медена земја“ доби две номинации за Оскар одекна низ нашата земја како долго чекана добра вест.

Оваа радосна вест, секако, највозбудено ја дочека екипата на филмот.

Режисерите Тамара Котевска и Љубомир Стефанов и кинематограферот Самир Љума се во Еквадор, од каде преку социјалните мрежи објавија пренос во живо од соопштувањето на номинациите за Најдобар документарец.

извор: кајгана

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail