Како правилно да ги употребувате и симнете маските и ракавиците

maska-1.jpg

Поради коронавирусот, маските и ракавиците ни станаа секојдневие. Имено, една од главните мерки за заштита од коронавирусот е носење на маска и раквици.

Во продолжение погледнете како правилно да ги користите.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail