Како работи вашиот мозок – колку лица гледате на сликата

lica-na-slici-1.jpg

Иако се чини едноставно на прв поглед, не е лесно да се пронајдат сите лица. Но, на оние на кои тоа им успева се вистински среќни, бидејќи малку работи можат да им останат незабележани во секојдневието.

Голем број на луѓе не можат да ги пронајдат сите лица на оваа слика и за тоа им треба многу време.

Решение:

На сликата има вкупно 8 лица.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail