pretpriemac.jpg

Никогаш  не е доцна да направите промена во животот, но и во кариерата.

Ова го потврдува Пол Таснер, кој по 40 години работа за други основаше своја фирма и тоа на 66 години.

Тој ги споил идејата, искуството и страста.

„PulpWorks, Inc“ е неговата фирма која произведува амбалажа која лесно се распаѓа.

„Заврши работа од 40 години за различни компании, големи и мали. Имав контакти, добра репутација, верував дека ќе биде добро. Пензионирањето не беше опција за мене. Така на 66 години, по 40 години работа бев претприемач за прв пат“ – вели тој.

Но, за финансирањето на проектот морал да се натпреварува со многу помлади луѓе.

Но, по пет години имал двојно поголема заработка на годишно ниво.

Вели дека немал некој пример во работата кого сакал да го следи.

Таснер додава дека сака да работи нешто за светскиот пазар.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail