Ќе се шокирате: Што значат квадратчињата на вашата паста за заби?

pasta-za-zabi.jpg

Сигурно до сега не сте ја знаеле оваа информација. Еве што значат квадратчињата на долниот дел од пастата.

Тие ги откриваат состојките, а секоја боја има свое значење.

Зелена – потполна природни состојки

Плава – природни состојки + лекови

Црвена – Природни состојки + хемикалии

Црна – само хемикалии.

Следниот пат кога ќе купувате паста за заби, задолжително проверете каква боја е квадратчето кое се наоѓа на долниот дел од пакувањето.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail