Кина успеа да произведе ориз што расте во солена вода

oriz.jpg

Експериментот на Кина да произведе ориз што расте во солена вода – успеа.

Се проценува дека со тоа можат да се нахранат уште 80 милиони лица.

Од Кинескиот ценатар за истражување и развој тврдат дека оризот е подготе

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail