Кинезите пруга долга 38 километри ја направија за 5 часа

pruga.jpg

Железничката пруга од 37,9 километри во провинциајта Фуџен на југоистокот од Кина е направена за само пет ипол часа.

Кинезите се познати по тоа дека се вредни, но и дека брзо работат.

Сепак се чини дека овој пат се надминаа себеси.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail