Кога ќе ги споите технологијата и најдобриот коњак во светот

2015.jpg

За прв пат претставен во 2015 година, овој Headset е сеуште во развој, така да оваа верзија на Microsoft HoloLens сеуште не е достапна за купување. Сепак, компанијата Remy Martin еден од најголемите производители на коњак се здружи со студиото Казенди кое се занимава со производство на HoloLens.

Нивната соработка за прв пат беше применета во Лос Анџелес, а наскоро ќе биде достапно на многу повеќе места каде што компанијата ќе има настани или во нивните најексклузивни продавници. Погледнете го видеото и ќе видите за што станува збор!

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail