Која е разликата меѓу Coca Cola и Coca Cola Zero? (видео)

koka-kola.jpg

Сите знаеме, а и многу испитувања покажале дека газираните пијалоци се полни со шеќер и се штетни за нашето здравје, но и покрај тоа голем број од нас не можат да се откажат од ова слатко задоволство.

Овој експеримент покажува колку шеќер има во едно шише Coca Cola, а колку во Coca Cola Zero.

The Difference Between Coke and Coke Zero

Coca Cola vs Coke Zero ??By – Home Science

Posted by The LAD Bible on Samstag, 4. März 2017

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail