Која е разликата меѓу жолтите и белите јајца – кои се поздрави?

jaja-01_1399024121_670x0ochi-650x488.jpg

Сите знаеме дека постојат жолти и бели јајца, но која е главната разлика меѓу нив.

Еве кои се поздрави, кои треба да ги јадете почесто и кои се поделотворни ќе дознате од видеото во продолжение:

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail