Која е вашата иделана тежина според висината!?

tabela-spored-visinata-koja-e-vashata-idealna-tezina-1.jpg
Идеалната тежина е одредена од многу работи, а во главно од тоа колку сте високи и каква градба на телото имате.
Според тоа, постои табела која може да ви помогне да одредите која е вашата идеална тежина.
Во табелата се вклучени само просечните висини за женската популација.
Меѓутоа, имајте на ум дека наведените податоци се статистички, па ако сметате дека таа бројка не одговара со вашата идеална тежина, можете да се посоветувате со вашиот доктор.
Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail