Колку години има Хомер Симпсон? Одговорот ќе ве изненади!

the-simpsons-cartoon-homer-simpson-movies-wallpaper-preview.jpg

Фановите на серијата знаат дека роденденот на Хомер е 12-ти мај. Но, ретко кој ќе погоди која година е роден овој лик.

На „Твитер“ се појави фотографија од “возачката дозвола“ на Хомер каде е напишана целата дата на неговото раѓање.

Ова е сцена од една од епизодите на серијата.

Според “документот“ Хомер е роден во 1956-та година што значи дека има 64 години.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail