Колку триаголници гледате на фотографијата?

triagolnici.jpg

На прв поглед делува едноставно дека може да ги пронајдете сите триаголници кои се кријат на оваа фотографија.

Ако успеете да ги пронајдете баш сите, ќе можете да се пофалите дека вашето IQ е над 120.

Добро погледнете ја сликата и обидете се да пронајдете што е можно повеќе.

Создавачите на оваа загатка велат дека има 24 триаголници, а доколку сте откриле повеќе од 18 можете да се сметате за натпросечни интелигентни.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail