Концерт на руски вокален ансамбл од Електростаљ, Русија

17504515_1543052832372124_6692179454057331145_o.jpg

На Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ во Св. Николе се одржа концерт на вокалниот ансамбл од градот Електростаљ, Московска област, Руска Федерација. Концертот се одржа по повод 12-ти април, Меѓународниот ден на полетување на човекот во вселената.

Две солистки на врвен вокален ансамбл од Електростаљ, добитници на први награди на многубројни руски вокални натпревари се претставија со популарни руски патриотски песни и руски хитови за вселената.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail