Конечно: Отсега може да дознаете кој ви го гледа профилот

FACEBOOK_WIDE_IMAGE_IA036915_89260.jpg

Фејсбук со својата најнова опција Stories им овозможи на корисниците да дознаат кој го следи секој нивен чекор на оваа социјална мрежа.

Имено, опцијата Stories, која пред неколку дена стигна и на Фејсбук апликацијата, им овозможува на корисниците да видат кој сè од нивните пријатели погледнал што објавиле.
Споменатата опција е преземена од Snapchat. Компанијата Фејсбук првобитно ја интегрирала на Instagram, Messenger i WhatsApp, а дури потоа во главната апликација.
На сите споменати платформи таа функционира исто. Корисниците објавуваат фотографии и снимки кои нивните пријатели можат да ги погледнат, а кои ќе исчезнат после 24 часа.
Исто така, во секој момент можно е да го видите бројот на пријатели кои ја погледнале вашата „stroy“, како и нивните имиња.
Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail