Конечно во Македонија: Нова куќа за само 28.000 денари

painted-square-log-house1.jpg

house

Ова е едноставна, но удобна мала куќичка која е направена од природни материјали.

Нејзината изградба ќе ве чини 500 долари (околу 28.000 денари), а од резултатот ќе останете восхитени.

Она што е привлечно кај овие куќи е тоа што се изградени од квалитетни материјали, имаат голема издржливост, го чуваат домот затоплен, а чинат само неколку илјади денари. Дополнително, истите може да се изградат на било кое место – во планина или во град.
Во продолжение ви претставуваме видео каде е објаснето како да направите куќичка за само 500 долари.
Погледнете на видеото
Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail