Конференција DSC Europe 2020, 15-19 ноември, 2020

Konferencija-DSC-Europe-2020-15-19-noemvri-2020.png

Конференција DSC Europe 2020, 15-19 ноември, 2020

ФИНКИ стана поддржувач на овогодинешната конференција за сите вљубеници во податоците, Data Sciene Conference Europe. Конференцијата оваа година ќе се одржи on-line, 15 – 19 ноември, https://datasciconference.com

Организаторите ве повикуваат да се вклучите на еден од двата можни начини. Прочитајте подетално тука.

Извор: ФИНКИ

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail