Конференција за актуелни политики за младинско вработување

01.jpg

 Коалицијата на младински организации СЕГА денеска ќе организира конференција на тема „Актуелни политики за младинско вработување на ЕУ и Република Македонија“.

Како што е најавено, на конференцијата ќе говорат Зоран Илиески, извршен директор на Коалиција СЕГА, Слободанка Алексовска, раководител на Центарот за вработување, Скопје, и Синиша Пекевски, консултант за вработување  и претставник од организацијата Младиинфо.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail