Конференција за политики на социјална кохезија

kohezija.jpg

„Нова европска политика за социјална кохезија“ е темата на конференцијата што денеска во Скопје ја организира Самостојниот синдикат за образование, наука и култура (СОНК).

Конференцијата ја организира СОНК во соработка со меѓународни организации на трудот, а е под покровителство на ЕУ.

На неа ќе учествуваат претставници на синдикални организации од повеќе земји во регионот.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail