Конкурс за запишување на нови студенти на УГД

Konkurs-za-zapishuvanje-na-novi-studenti-na-UGD.jpg

Конкурс за запишување на нови студенти на УГД

Универзитетот „Гоце Делчев“ го објави најновиот Конкурс за запишување на нови студенти во учебната 2018/2019 година.

Вкупно има 5037 слободни места од кои 3078 за редовни студенти во државна квота, 1064 за редовни студенти во квотата за кофинансирање и 895 слободни места за вонредни студенти. Пријавувањето на кандидатите во првиот уписен рок ќе биде на 29, 30 и 31 август и 3 септември. Конкурсот може да се најде на следниов линк.

 

Извор: UGD Life

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail